Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 13:09
 
Çeşme’nin Parlayan Yıldızı: Port Alaçatı Hotel.
Çeşme’ nin parlayan yıldızı Alaçatı’nın en çok tercih edilen otellerinden Alaçatı Port Hotel’in güzel sahibesi Berrin Pehlivan Hanımefendi ile Port Alaçatı Hotel’ in huzur veren bahçesinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
TURİZM Haberi
Çeşme’nin Parlayan Yıldızı: Port Alaçatı Hotel.

Çeşme’ nin parlayan yıldızı Alaçatı’nın en çok tercih edilen otellerinden Alaçatı Port Hotel’in güzel sahibesi Berrin Pehlivan Hanımefendi ile Port Alaçatı Hotel’ in huzur veren bahçesinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Gökhan Çelik: Öncelikle sizi tanıyalım, Berrin Pehlivan kimdir?

 

Berrin Pehlivan: Belçika doğumluyum, Almanya’nın Köln şehrinde uzun süre sağlık sektöründe çalışmalar yaptıktan sonra Türkiye’ye yerleşip, Alaçatı’daki bu güzel butik otelin yöneticiliğini yapmaya başladım. 

 

Gökhan Çelik: Uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra Çeşme’ye yerleşmek nasıl bir süreçti? 

 

Berrin Pehlivan: Elbette uzun süre yurt dışında, özellikle Almanya gibi düzenin hakim olduğu bir ülkede yaşadıktan sonra Türkiye’ye yerleşmek, genel düzene alışmak açısından ilk etapta zor oldu. Tatillerde ülkenize gelmek, sürekli yaşama alışmak için yeterli olmuyor ne yazık ki. Çevremdeki insanların destekleri ile buraya alışma ve yerleşme sürecim uzun sürmedi.

 

Gökhan Çelik: Peki neden Alaçatı?

 

Berrin Pehlivan: Neden Alaçatı olmasın ki? Havası, doğası, içten ve sıcak insanları ile Alaçatı gibi bir yerde yaşadığım için çok mutluyum. Çeşme yarımadası için, ideal yaşam yeri demek hiç abartı olmaz. Görülecek o kadar şey varken ve şehir hayatına bu kadar yakınken Alaçatı ve Çeşme’yi yeni evim olarak görmem hiç zor olmadı. 

 

Gökhan Çelik: Otelciliği nasıl tercih ettiniz? Bu karar nasıl gelişti?

 

Berrin Pehlivan: Bu konuda Aykut Mutlu’ya ne kadar teşekkür etsem az… Kendisi bana teklifte bulundu öncelikle. İnsanlarla iletişimde olmayı seviyorum ve turizm sektörünü merak ediyordum. Böyle farklılıkları olan bir projede “Port Alaçatı” projesinde olmak ve bu oteli yönetmem teklif edildiğinde hem özleyeceğimi düşündüğüm çalışma hayatının içinde olmak hem de sevdiğim turizm
sektöründe olmak beni heyecanlandırdı ve kabul ettim. 

 

Gökhan Çelik: Kaç yıl oldu? 

 

Berrin Pehlivan: Yaklaşık 4 yıl oldu… 

 

Gökhan Çelik: Kendi tarzınızı yansıttığınız cennet gibi bir otel burası. Port Alaçatı Hotel’in genel  concept ve tarzı ile ilk tercih edilen oteller arasında. Bunun için neler yapıyorsunuz?

 

Berrin Pehlivan: Otelin konumu başlı başına bir tercih sebebi oluyor. Sakinlik arayan konuklarımız bazen tüm günü otelimizin tesislerinde geçirebiliyor. Deniz ve havuza girerken, rahatsız edilmeden gönüllerince dinlenebiliyorlar. Ev lezzetleriyle oluşturduğumuz bir kahvaltımız var. Mutfak ekibimizin el lezzetine aşina daimi konuklarımız oluyor. Bir diğer önemli tercih sebebi de Port Alaçatı’da yaşamın nasıl olduğunu görmek isteyenler de geliyor. Denizle iç içe bir kanal, kentte güne başlamak, geçmişten bugüne birçok konuğumuzun merakı. Bize yalnızca her sezon yenlikler eklemek ve tüm özlemimizle konuklarımızı beklemek kalıyor. 

 

Gökhan Çelik: Alaçatı’da inanılmaz bir butik otel sayısı artışı var. Bu artış hakkında neler düşünüyorsunuz? 

 

Berrin Pehlivan: Aşağı yukarı tüm butik oteller belirli konseptler içerisinde ilerliyor. Tüm zevklere hitap eden farklı otellerin mevcut olması hem bu bölgenin turizm sezonunun uzaması açısından olumlu hem de hizmet kalitesinin rekabete dayalı artması için ideal bir yol. Aslında bu konu yazlık olan tüm bölgeler için geçerli. Bozcaada, Ayvalık gibi yerlere baktığınızda 3 odandan 33 odaya kadar butik oteller bulabiliyorsunuz. Önemli olan o otelin misafirinde ne kadar kalıcı bir etki bıraktığı. Uzun vadede devamlı konuklarınızla
bir aile olabiliyorsunuz.

 

Gökhan Çelik: Ağırlıklı olarak misafirleriniz hangi ülkelerden?

 

Berrin Pehlivan: Türk misafirlerimiz çoğunluklu olmakla birlikte, İngiliz ve Alman konuklarımız da yoğunlukta. Son birkaç sezondur Uzakdoğulu misafirlerimiz de olmaya başladı. 

 

Gökhan Çelik: Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs en çok da turizm ve yeme içme sektörünü etkiledi. Dolayısı ile de hizmet sektöründeki işletmeler korona virüs önlemleri ile misafirlerinin içini rahatlatıyor. Port Alaçatı Otel’de ne tür önlemler alınıyor? 

 

Berrin Pehlivan: Otelde teması fazla olan masa sandalye odadaki eşyalar ve birçok yerin hijyeni için her sabah UV cihazı ve dezenfektan özelliği taşıyan diğer ürünlerle temizliği yapılıp kendimize gösterdiğimiz özeni misafirlerimize de göstermeyi borç biliyoruz. Her birimizin yaşadığı bu endişeleri anlamak bunları anlayışla karşılamanın gerekli olduğu bu dönemde alınan önlemler ile Port Alaçatı ailesi olarak rahat bir tatil sunmaya devam ediyoruz. 

 

Gökhan Çelik: Yaz sezonu dışında da Port Alaçatı Otel misafirlerini ağırlamaya devam ediyor mu? Kışın Alaçatı bir başka güzel olmalı?

 

Berrin Pehlivan: Tabii ki. Port Alaçatı Otel olarak kışın da misafirlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Kışın Alaçatı’ya gelecek olursak; yazın kalabalık hareketli dönemlerini atlatmış ve kendini çok daha sakin sulara yelken açmış bir yelkenli gibi huzurlu baş başa geçirilebilecek çok hoş zamanların ve yerlerin olduğunu bizlere hatırlatıyor. Bizde bu yerlerin en başında eldiğimizi vurgulamış olursam çok iddialı konuşmuş olmam. Biz de şöminemiz ve en az onun kadar sıcak cana yakın hizmetimize kışın da devam ediyoruz.

 

Gökhan Çelik: Otelde konaklamayan misafirler, otelin tesislerinden ücreti karşılığında yararlanabilir mi? 

 

Berrin Pehlivan: Otelimizde konaklamayan misafirlerimiz şık sunumu ve lezzetli içeriği ile bilinen kahvaltımızdan, taze balık başta olmak üzere şarap-pizza ikilemesine de yer veren içeriği geniş menümüzü misafirlerimizin tercihlerine sunuyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çeşme’nin, Parlayan, Yıldızı:, Port, Alaçatı, Hotel.,
Yorumlar
Haber Yazılımı