Yazı Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 15:31
 
Erkek Markasını Dünyaya Taşıyan Adam: Süleyman Orakçıoğlu
Nurdoğdu Bayraktaroğlu
 
 

Türkiye dünya da en önemli tekstil ülkelerinin başında geliyor. Özellikle Erkek Hazır Giyim sektöründe ise adeta şampiyonlar Liginde oynuyor diyebiliriz. Avrupa’nın ve dünyanın en ünlü Erkek Hazır Giyim Markaları arasında çok saygın ve çok fazlaca itibar edilenler arasında. Elbette ülkemiz adına bu başarı hepimizin gurur kaynağı. Türkiye firmalarının dünyaca ünlü markalar arasından sivrilerek zirveye oynaması yılların emeği ve çabası ile olmuştur. Bu zirve yürüyüşünün en önemli isimleri arasında hiç kuşkusuz ki Orka Holding YKB Süleyman Orakçıoğlu gelmektedir. Orka Holding bünyesinde ki markalarını adeta birer dünya markası yaparak Avrupa da ki ve dünyada ki en büyük gururumuz durumundadır. Dünyanın hemen her noktasında mağaza sayısını her sene daha ileriye taşıyarak zirvede ki yerini sağlamlaştırmıştır. İç pazarda ise ülkemizin en değerli ve tanınan Erkek Hazır Giyim Markası olarak hizmetini yıllardır sürdürmektedir.

Orka Holding YKB Süleyman Orakçıoğlu’nun adeta yoktan var ettiği Ds’Damat, Tween ve Damat her 10 kişiden 4-5 kişinin tercih ettiği markalar arasındadır. Ülkemizin neredeyse her şehrinde mağazaları bulunan firma ürün kalitesi ve güvenilirliği ile de saygın bir yere sahip durumdadır. Orka’nın direksiyonunda bulunan Orakçıoğlu aynı zamanda Avrupa da ve Türkiye de birçok Spor Kulübünün de Kıyafet Sponsorluğunu üstlenerek spora katkısına devam etmektedir.

Süleyman Orakçıoğlu’nun bu başarısında ki en büyük nedenlerden birisi hiç kuşkusuz ki büyük vizyonu ve ilerisini erken görebilme yeteneğidir. Ancak sadece bu özelliklerin olması başarıyı getirmez. Orakçıoğlu bu özelliklerinin yanı sıra çalışanları tarafından çok sevilen bir kişilik olması ve alçak gönüllü kişiliği ile de öne çıkmaktadır. Birçok insanın çok parası, işi, ünü olabilir, ancak bu insanlardan çok azı Süleyman Orakçıoğlu özelliklerinde kalmayı başarabilmişlerdir. Çalışanlarına verdiği değer kendisini onların gözünde çok daha değerli kılmıştır. Tüm bu olumlu özellikleri yan yana koyduğumuzda da işte böyle büyük başarılar kendiliğinden gelir. Ben böyle güzel karakterli bir iş insanını uzun yıllardır tanıdığım için çok şanslıyım. Yolun her daim açık olsun güzel insan..

 
Etiketler: Ege Kulisi, Nurdoğdu Bayraktaroğlu, Orka Holding, Damat Tween, Süleyman Orakçıoğlu,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı